27 września 2017

Mozaika z CiastoPlasto

1 godzina lub więcej Poziom trudności: 3/5

Czy są tu miłośnicy mozaiki? Zapraszam Was do zabawy, będziecie mogli stworzyć od początku do końca własną mozaikę. Można ją potem wykorzystać do wszystkiego, co tylko przyjdzie nam do głowy. Jako prezent dla mamy, babci, koleżanki czy nauczycielki… Obrazek do własnego pokoju, na doniczkę, lampion, jako podkładkę pod kubek, czy po prostu ozdobę na stół. Włączamy naszą wyobraźnię na maksimum i zaczynamy zabawę! ?

Czego potrzebujemy:

Etap 1

Zanim zaczniemy zabawę z mozaiką, najpierw musimy przygotować bazę pod nią. Wybieramy odpowiednią dla nas podkładkę, do której będziemy później przyklejać wycięte kawałki z CiastoPlasto. To jaki wybierzemy rodzaj i wielkość podkładki zależy tylko od naszych oczekiwań. Ja wybrałam niewielki drewniany kwadracik z dziurką u góry, który będę mogła później bez problemu zawiesić na ścianie. Następnie zabieramy się za szkic, który ułatwi nam nakładanie i przyklejanie w odpowiednim miejscu mozaiki.

Etap 2

Czas na zabawę z CiastoPlasto! Z opakowania wyciągamy wszystkie te kolory, które chcemy użyć. Ja dodatkowo wybrałam te neonowe oraz świecące w ciemności. Z każdego koloru bierzemy po trochę masy (w zależności od tego ile mniej więcej będziemy potrzebowali) i rozwałkowujemy. Nie muszą to być równe kwadratowe placki ponieważ i tak będziemy później wycinali kawałki o różnych kształtach. Ważne jest tylko to, aby nie były one zbyt grube. Dzięki temu będzie je łatwiej wycinać. Po zakończeniu pracy musimy poczekać aż nasza masa stwardnieje.

Etap 3

Uwaga! Włączamy naszą wyobraźnię na maksimum obrotów. ? Zaczynamy bowiem wycinać i przyklejać kolorową mozaikę. Oczywiście pamiętajmy, aby każdy kawałek odpowiednio dopasować do naszego szkicu. Możemy również zostawiać minimalne przerwy pomiędzy przyklejanymi mozaikowymi kawałkami, które później będziemy mogli wypełnić brokatem w kleju. Nie jest to jednak konieczne. Jeśli samo wycinanie będzie zbyt trudne, możecie zawsze poprosić osobę dorosłą, aby Wam w tym pomogła.


Etap 4

Ostatni krok to czekanie, aż klej wyschnie i upewnienie się, że nasza mozaika już się nie przemieszcza. Ja postanowiłam jeszcze trochę zaszaleć i dodać trochę brokatu w kleju tam, gdzie wcześniej zostawiłam większe przerwy pomiędzy wyciętymi kawałkami z CiastoPlasto.

I jak Wam się podoba mozaikowa zabawa?

Propozycję zabawy przygotowała Basia

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon