24 czerwca 2022

Wakacyjna pogoda – dekoracja

około 90 minut Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Już za chwileczkę, już za momencik rozpoczną się długo oczekiwane, wytęsknione, wymarzone wakacje – czas relaksu, podróży dalekich i bliskich, wędrówek, letniego leniuchowania…
Z pewnością wszystkim zależy na tym, żeby podczas wypoczynku towarzyszyła nam wspaniała, słoneczna pogoda. Jednak zapewniam Was, że idealna wakacyjna pogoda to nie tylko gorące słońce, ale również chmury i deszcz, który jest niezbędny do życia roślin, zwierząt i oczywiście ludzi. Dlatego zapraszam Was dzisiaj do wykonania plastycznej wersji letniej pogody – słoneczka, chmurki i deszczyku, niech towarzyszą nam już teraz i przez cały letni wypoczynek.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap I

Wykonanie pracy rozpocznij od narysowania ołówkiem na tekturze: sporej chmurki, koła (słońca) i kilku kropel deszczu. Wszystkie narysowane elementy wytnij nożykiem do cięcia tektury, używając do tego podkładki.

Etap II

Dziurkaczem zrób w górnej części chmurki dwie dziurki w odległości około 10 cm, do których później przywiążesz sznurek, za pomocą którego będzie można powiesić chmurkę w dowolnym miejscu.

Etap III

Farbami plakatowymi pomaluj deszczową chmurkę, używając kolorów – niebieskiego, białego, fioletowego i granatowego, kropelki deszczu pomaluj na niebiesko, koło (słońce) zamaluj na żółto i pomarańczowo. Pomalowane elementy pozostaw do dokładnego wyschnięcia.

Etap IV

Odetnij od zwiniętej bibuły trzy paski o różnych szerokościach – jasnoniebieska około 4 cm, granatowa około 3 cm, ciemnoniebieska około 2 cm. Brzeg chmurki od strony niepomalowanej posmaruj dookoła klejem biurowym, przyklej wokół chmurki najwęższy pasek bibuły, delikatnie go marszcząc. Ponownie posmaruj brzeg chmurki (w miejscu przyklejonej bibuły) i przyklej kolejną, również delikatnie ją zmarszcz. Trzeci najszerszy pasek (jasnoniebieski) przyklej w taki sam sposób. Teraz chmurka ma piękny, dekoracyjny, falbaniasty brzeg.

Etap V

Od żółtej zwiniętej bibuły odetnij pasek o szerokości około 2 cm, a następnie posmaruj klejem biurowym brzeg słoneczka (koła) dookoła od niepomalowanej strony i przyklej bibułę, delikatnie ją marszcząc. Słoneczko przyklej klejem uniwersalnym na środku pomalowanej chmurki, a w dolnej jej części kropelki deszczu. Na sklejanych elementach możesz położyć na chwilę ciężką książkę, by części dobrze się ze sobą połączyły.


Etap VI

Z żółtych pomponików poukładaj dookoła tekturowego słoneczka promyki, a następnie przyklej je klejem uniwersalnym do chmurki. Na kropelkach deszczu przyklej małe oczka, na słoneczku większe oraz pomponikowy nosek. Dorysuj kredkami na słońcu i na kropelkach deszczu uśmiechy. Na brzegu chmurki dorysuj ozdobne zawijasy.

Etap VII

Przez wykonane wcześniej w chmurce dziurki przełóż kawałek sznurka i zawiąż z obu stron supełki, tak żeby powstała zawieszka. Wakacyjna pogoda z uśmiechniętym słońcem, z chmurką i odrobiną deszczu gotowa. Życzę udanej zabawy oraz miłego wakacyjnego wypoczynku – no i oczywiście wymarzonej pogody.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon