15 marca 2021

Wieniec wielkanocny DIY

ok. 1 godziny Poziom trudności: 3/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Na Wielkanoc pięknie dekorujemy nie tylko stół, ale też całą przestrzeń wokół nas. Myślę, że naszym gościom będzie miło, jeśli powita ich przy wejściu taki uroczy Zajączek Wielkanocny oraz piękne, własnoręcznie ozdobione pisanki. Co będzie potrzebne do wykonania wieńca?


Zajączek:

Jajka papierowe z cekinami:

Jajka malowane bańkami:

Zajączek z talerzyków

Wycinamy z jednego talerzyka okrągły środek. Z pozostałych talerzyków wycinamy części zajączka: głowę, uszy, łapki. Z różowego papieru wycinamy środek uszek, które przyklejamy na białe uszka. Uszka mocujemy za głową zajączka przy pomocy taśmy dwustronnej. Przyklejamy oczka ruchome oraz nosek – pompon. Rysujemy markerem buzię oraz łapki. Przyklejamy kokardkę z wstążki. Głowę oraz łapki przyklejamy na samym końcu, kiedy już zamocujemy pisanki.

Jajeczka papierowe z cekinami

Wycinamy ok. 6–8 jajek z papieru (można użyć dwóch kolorów). Ozdabiamy jajka cekinami przy pomocy kleju uniwersalnego. Możemy układać różne wzory niczym na prawdziwych pisankach.

Jajeczka bańkami malowane

Przygotowujemy słoiczki z wodą, z barwnikami (możemy użyć tych do prawdziwych jajek, w płynie) oraz płynem do mycia naczyń. Słomkę nacinamy na początku i rozchylamy jej brzegi. Zanurzamy w płynie z wodą i barwnikami i robimy bańki prosto na papier fotograficzny. Gdy papier wyschnie, wycinamy z niego kształty jajeczek, takich jak papierowe. My mieliśmy pod ręką papier fotograficzny magnetyczny – jest bardzo gruby, ale elastyczny, więc świetnie się wycina. Możecie z niego przygotować także inne ozdoby magnetyczne.

Wieniec wielkanocny

Jajeczka przyklejamy do obręczy z talerzyka papierowego przy pomocy taśmy dwustronnej. Na końcu przyklejamy głowę zajączka oraz łapki.

Nasz gotowy wieniec możemy już powieść na drzwiach.

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon