21 marca 2019

Wiosenne pszczółki

ok. 40 minut plus czas schnięcia Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Dziś pierwszy dzień wiosny, przyroda powoli się budzi i rozkwita, a to znaczy, że pszczółki rozpoczynają intensywną pracę. To także dobry czas dla nas, żeby się przebudzić z zimowego snu i ruszyć na podbój naszej wyobraźni. A że przyroda dodaje nam motywacji, to dzisiaj zajmiemy się właśnie pracowitymi, wiosennymi pszczółkami.

Co będzie nam potrzebne:

Krok 1

Biorąc do ręki żółte, plastikowe jajeczka po Kinder-Niespodziance, od razu mamy pierwsze skojarzenie z pszczółkami. No, przynajmniej ja mam 😉 Wystarczy dodać parę elementów i mamy gotową Maję lub Gucia.

Ja zaczęłam zabawę z farbkami Puffy. Kolorem czarnym i brązowym namalowałam po trzy paseczki na każdym jajeczku. Po tym jak farbki wyschły, wystarczyło je tylko ostrożnie podgrzać suszarką lub nagrzewnicą, aby ładnie spuchły i paseczki gotowe.

Krok 2

Z CiastoPlasto ulepiłam oczy i przykleiłam z przodu plastikowego jajka, tam, gdzie znajdować się będzie buzia pszczółki. Dodatkowo użyłam płynnego kleju aby mieć pewność, że masa będzie trzymać się powierzchni pojemniczka.

Krok 3

Z czarnej masy zrobiłam uśmiech oraz czułki. Tutaj także pomogłam sobie klejem.

Krok 4

Czas na skrzydełka. Najpierw zmieszałam kolor niebieski i biały, aby uzyskać odrobinę jaśniejszy kolor. Sami zobaczcie jak masa ładnie się ze sobą łączy i stapia. Na koniec uformowałam małe kuleczki, po czym spłaszczyłam je i przykleiłam w odpowiednim miejscu.

Nasze pszczółki są już gotowe! Dodatkowo możemy doczepić od spodu wykałaczkę i zrobić ozdobę do doniczki lub zawiesić je z pomocą nitki np. na lampie.

Zobacz również pozostałe wiosenne inspiracje TUTAJ

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon