25 marca 2019

Wiosenny ogródek ze szpatułek laryngologicznych

1 godzina + czas schnięcia Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Czy macie ochotę na odrobinę wiosny w Waszych domach?! Ja też. Może w takim razie stworzymy swój własny mini ogródek? Zasadzimy kwiaty, pomalujemy płot, posiejemy trawę. Ach… od razu zrobiło się cieplej! Wszystkich zaintrygowanych zapraszam do twórczej zabawy! 

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Postanowiłam zrobić dwie wersje mojego ogródka. W pierwszym pomalowałam na biało wszystkie patyczki wykorzystywane do zrobienia płotu, w drugim natomiast zostawiłam je niepomalowane. Najlepiej użyć do tego farbki, która dobrze kryje, jak np. gwasz. ?

Etap 2

Kiedy farba na patyczkach wyschnie, możemy zacząć montować ogródkowy płot. Najpierw układamy na próbę, a jeśli wszystko jest już tak jak powinno, możemy zacząć kleić. Pamiętajcie, że nie wszystko musi być tak bardzo równe. Trochę krzywizny dodaje czasem płotkowi uroku. ?

Etap 3

Wszystko ładnie przyklejone? To teraz czas na zawieszenie doniczek. Oczywiście kolorowych, bo ma być w końcu wiosennie i radośnie. ? Te wykonuje z CiastoPlasto. Na jednym płocie zrobiłam dwie mniejsze, a na drugim jedną długą. Aby wszystko ładnie się trzymało, dodatkowo użyłam kleju.

Etap 4

Jak doniczki to i kwiatki, a jak kwiatki to też liście. Z zielonej masy CiastoPlasto uformowałam kilka okrągłych placuszków, a następnie za pomocą nożyka zaczęłam nacinać je od środka na zewnątrz i do góry tworząc nieregularne kształty liści. Na koniec, całą kwiatową zieleń wkleiłam w doniczki.

Etap 5

Kolorowe kwiatki stworzyłam za pomocą lekko spłaszczonych kulek. Jeśli trzeba, tutaj również możecie użyć kleju.

Etap 6

Na koniec została nam jeszcze trawka. Bo co to za ogródek bez soczystej zieleni wokół. Z kolorowego, zielonego papieru wycinamy dwa paski o szerokości takiej jaką ma nasz płotek. Za pomocą nożyczek zaczynamy nacinać papier tak, aby powstały cienkie pasemka. Dodatkowo można na koniec pociąć raz jeszcze naszą trawkę od góry, ale na skos w jedną i drugą stronę. Dzięki temu, będzie ona wyglądała bardziej realistycznie.

Etap 7

Podstawę trawy zaginamy i przyklejamy najpierw z tyłu a potem doklejamy z przodu. Wszystko ładnie doginamy i na koniec podkręcamy za pomocą ołówka.  

Etap 8

Ostatni krok to zawieszka. Jeśli chcecie podziwiać Wasze dzieło na ścianie wystarczy uciąć kawałek sznurka i dwa końce przykleić na tylnej części płotka.

I gotowe! Nie ma to jak odrobina wiosny we własnym domu.

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon