12 lutego 2023

Pomysły na zabawy z okazji Dnia Kota

Poziom trudności: 1/5

Luty to miesiąc ukochany przez wszystkich „kociarzy”, ponieważ w tym miesiącu, a dokładniej 17 lutego, obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was różnorodne atrakcje, którymi możecie urozmaicić ten dzień, opowiadając dzieciom o tych wspaniałych zwierzętach.

Koci kaszkiet

Luty to także miesiąc, w którym świętujemy karnawał podczas różnorodnych przedszkolnych i szkolnych bali, a co jeśli połączymy te dwie okazje? Nasza propozycja to koci kaszkiet, dzięki któremu będziemy mogli się wcielić w naszego ulubionego kota, prezentując się tak podczas tegorocznego balu karnawałowego, a może po prostu w Dzień Kota?

Kocie kolorowanki

Koty, kotki, koteczki są przeróżne: od czarnych dachowców po rasowe brytyjczyki, wszystkie kochane, z niepowtarzalną osobowością. Jeżeli uwielbiacie kotki tak samo jak my, to z pewnością spodoba Wam się nasza kolorowanka z kotkami przygotowana przez p. Alicję.

Niebieski Puszek – kotek z talerzyka

Jeżeli lubicie prace z wykorzystaniem papierowego talerzyka, to ta przypadnie Wam szczególnie do gustu. Jest prosta w wykonaniu, a efekt jest naprawdę wspaniały.

Kotek z kartonu

Wiem, że kochacie tę pracę, dlatego kocie zestawienie nie mogło się bez niej obejść. Praca wbrew pozorom nie jest trudna, a efekt zaskakujący.

Tekturowe kotki

Kolejne kotki w wykonaniu pani Alicji, ale tym razem w wersji tekturowej. Do zdjęć zapozowały jej kotki Miszka i Maszka :).

Czarny kotek z papieru

Kolejna praca jest przeznaczona dla starszych dzieci, ale młodsze mogą poprosić o pomoc rodziców. Pomysł można wykorzystać również jako ozdobę z innych okazji, np. karnawału lub Andrzejek, wszak czarny kot to atrybut każdej szanującej się czarownicy ;).

Tekturowy Kotek Psotek

Następna propozycja to tekturowy, pręgowany kotek do której załączamy szablon.

Kotek z talerzyka

Ostatnia propozycja to prosty w wykonaniu kotek z talerzyka papierowego, który daje efekt kołyski.

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon