20 listopada 2023

Pomysły na kalendarz adwentowy

Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Pomysł kalendarza adwentowego wywodzi się z protestanckiej tradycji. Pierwsze kalendarze powstawały na początku 1900 roku w Niemczech; oczywiście nie przypominały współczesnych: były to zwykle kalendarze w formie zegara, który w symboliczny sposób odliczał dni do święta Bożego Narodzenia. W późniejszym okresie zaczęły pojawiać się również kalendarze z okienkami, zdrapkami, obrazkami, naklejkami i czekoladkami. Obecnie mamy do wyboru mnóstwo wariacji, ale wiadomo, że najfajniejsze są te stworzone przez nas samych, dlatego podpowiadamy Wam nasze pomysły.

Kalendarz adwentowy

Przed nami cudowny okres adwentu, czas poprzedzający Święta Bożego Narodzenia, czas radosnych przygotowań, by zbliżające się święta były wyjątkowe i niepowtarzalne, to czas niecierpliwego odliczania dni do Wigilii. Aby ten czas oczekiwania był jeszcze bardziej wyjątkowy, proponuję Wam samodzielne wykonanie kalendarza adwentowego. Kalendarz będzie przypominał zegar, na jego tarczy umieszczone zostaną 24 ponumerowane gwiazdki symbolizujące kolejne dni adwentu. Zegar będzie miał tylko jedną wskazówkę w kształcie choinki; przesuwana codziennie na następną gwiazdkę będzie odliczała czas do Wigilii.

Kalendarz adwentowy – choinka z rolek

W kolejnym kalendarzu chciałabym Wam pokazać, że to, co znajdziecie w środku, powinno być Waszą inwencją twórczą. My stawiamy na różnego rodzaju zadania, naukę kolęd, lepienie bałwana i pieczenie pierniczków!

Torebki świąteczne DIY

Powolutku zbliżamy się do najpiękniejszego okresu w roku, a mianowicie do Świąt Bożego Narodzenia! Każdy zaczyna planować w głowie prezenty, dekoracje czy świąteczne aktywności. By uprzyjemnić sobie okres oczekiwania, wiele osób przygotowuje kalendarz adwentowy DIY. By pięknie prezentował się np. na ścianie, możemy samodzielnie ozdobić w ciekawy sposób torebki, w których będą się kryły zadania lub małe prezenciki dla dziecka. Mamy dla Was trzy propozycje ozdobnych opakowań. Bardzo prostych i szybkich w wykonaniu!

Kalendarz adwentowy z recyklingu

Kolejny kalendarz adwentowy przede wszystkim jest bardzo ekologiczny, a rezultat końcowy naprawdę robi wrażenie.

Kalendarz adwentowy DIY

Kolejny kalendarz w formie zegara, to nie tylko 24 okienka czekające na otwarcie. To podróż przez czas, w którym każdy dzień to nowa przygoda.

Mikołajowy kalendarz adwentowy

Kolejna propozycja to uroczy kalendarz adwentowego z Mikołajem i jego brodą. Przygotujmy się na magię Świąt z prostym, kreatywnym projektem!

Choinkowy kalendarz adwentowy

Kolejna propozycja kalendarza w formie choinki z wykorzystaniem papierowych rolek z pewnością zadowoli wszystkich fanów recyklingu.

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon