7 lutego 2023

Pomysły na Walentynki – zestawienie

Poziom trudności: 1/5

Niebawem święto zakochanych, które bardzo lubimy, bo to kolejna okazja (a tych nigdy za wiele) żeby przypomnieć naszym sympatiom, rodzicom, dziadkom, przyjaciółkom lub kolegom, jak bardzo są dla nas ważni. Z tej okazji podpowiadamy Wam, jakie możecie przygotować dla nich upominki.

Kartki walentynkowe

Zaczynamy od klasycznych propozycji w postaci kartek w różnych kształtach, malowanych i wyklejanych.

Obraz z serduszkiem

Propozycja dla maluszków, które mogą przy okazji pobawić się w malowanie gąbeczką. Taka Walentynka z pewnością zagrzeje serduszka wszystkim babciom i ciociom.

Kolorowy wazonik

To kolejna prosta w wykonaniu propozycja, która może być miłym i praktycznym podarunkiem używanym nie tylko od święta.

Witraż na Walentynki

Następna prosta propozycja, ale tym razem dekoracji, którą możemy wykorzystać na szybie w domu albo w szkolnej sali. Wystarczy, że przygotujemy sobie zapas farb witrażowych.

Pudełko walentynkowe

Jeżeli jesteśmy nieśmiali, ale bardzo chcemy zrobić komuś niespodziankę, to możemy wykorzystać do tego zwykłe, tekturowe pudełko, które wystarczy ładnie przyozdobić. Do pudełka możemy włożyć miłosne wyznanie, czekoladki, a może jakiś inny drobiazg?

Walentynkowe serduszko

Kolejny pomysł na dekorację np. szkolnej sali to serduszko zdobione bibułą, farbami i koralikami. Praca nad jego wykonaniem sprawi frajdę nawet większej grupie, więc śmiało możecie wykorzystać ją podczas zajęć w przedszkolu lub szkole.


Walentynkowa gra

Walentynki możemy urozmaicić różnymi grami i niekoniecznie muszą to być gry związane z tematyką walentynkową. My proponujemy Wam wykonanie planszy do gry w kółko i krzyżyk, ale w serduszkowym wydaniu.

Walentynkowe szaszłyki – witrażyki

Ta propozycja z pewnością spodoba się starszym dzieciom, ponieważ ozdoba, którą proponujemy, wspaniale ozdobi różne owoce, a może nawet kwiaty w doniczkach. Zapraszamy do wykonania walentynkowych szaszłyków!

Walentynkowa przewlekanka

To kolejna propozycja zabawy, ale tym razem z przewlekaniem nici, włóczki lub muliny przez kolorowe serduszko. Zabawa z pewnością przypadnie do gustu wszystkim maluchom.

Walentynkowe stworki

Pomysł zabawy dla starszych dzieci, które lubią wykonać coś niebanalnego. Nasze stworki wcielają się w rolę walentynkowych posłańców, a naszym zadaniem jest również przygotowanie dla nich sekretnego liściku ;).

Walentynkowe pudełeczko z niespodzianką

Kolejna propozycja wykonania oryginalnego pudełeczka, ozdobionego serduszkami, w którym będzie można ukryć niespodziankę w postaci np. sekretnego liściku z dodatkiem cukiereczka.

Walentynka na dwa sposoby

Jeżeli posiadacie małą ilość materiałów to z pewnością ucieszy Was, że można wykonać coś prostego, nieskomplikowanego co również ucieszy ważne dla Was osoby.

Kartki walentynkowe DIY

Kolejny pomysł na bardzo proste w wykonaniu kartki do których załączamy szablon z gotowymi do wydruku napisami.

Walentynkowe słodkości

 

Ostatnia propozycja jest idealna jeżeli chcemy komuś sprawić słodki upominek. Zresztą sami zobaczcie.

 

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon