17 marca 2023

Wielkanocny przegląd zabaw

Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Wielkanoc to czas radosnego świętowania, podczas którego tradycyjnie skupiamy się na rodzinnych spotkaniach, jedzeniu pysznych potraw i oczywiście na zabawach. Wielkanocne tradycje różnią się w zależności od regionu, wiele z nich związanych jest z radosnymi i kolorowymi zajęciami, które przyciągają zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dzisiaj pokażemy Wam kilka, które możecie wykorzystać z okazji zbliżających się świąt.


Zajączek z Ciasto-Plasto

Ciasto-Plasto to materiał, który może dostarczyć niezwykłych wrażeń i dzieciom, i dorosłym. Jest to bardzo popularny materiał do tworzenia dekoracji i ozdób, a jednym z najczęściej wybieranych projektów jest zajączek wielkanocny. Zapraszam do zabawy, podczas której pokażemy Wam krok po kroku, w jaki sposób możecie stworzyć takiego zajączka.

Zajączek z rolki

Jeżeli jednak wolicie przygotować zajączka z innego materiału niż Ciasto-Plasto, to świetnym pomysłem może okazać się rolka po papierze, którą możemy pomalować w nasz ukochany kolor. Zresztą sami sprawdźcie.


Marchewka na słodycze

Zbliżające się Święta Wielkanocne to czas, w którym wiele osób przygotowuje upominki dla swoich bliskich. Jednym z popularnych prezentów są słodycze; warto je podarować w pięknie ozdobionym pojemniku np. w kształcie marchewki, która jest z kolei ulubionym smakołykiem wielkanocnego zajączka. W tym tutorialu zaprezentujemy Wam, w jaki sposób przygotować ten ozdobny pojemnik.


Pisanka kredowa neonowa

Stworzenie pięknej i oryginalnej pisanki to nie lada wyzwanie. Wielu z nas poszukuje nowych, ciekawych pomysłów. Jednym z ciekawszych sposobów będzie stworzenie pisanki za pomocą kredy neonowej. W tym tutorialu przedstawimy krok po kroku, jak ją przygotować.

Kartki wielkanocne z kalkografii

Wielkanoc to jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich, które obchodzone jest w wielu krajach. To również czas, w którym możemy wykazać się kreatywnością i stworzyć własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. W tym tutorialu przedstawimy kilka pomysłów, jak stworzyć piękne i oryginalne kartki wielkanocne z wykorzystaniem kalkografii.


Bazie i palma

Praca plastyczna z wykorzystaniem bazi i palmy to doskonała okazja, aby połączyć kreatywność z wiedzą na temat kultury i zwyczajów religijnych. W tym tutorialu pokażemy Wam, jak stworzyć piękną i oryginalną pracę plastyczną z wykorzystaniem tych dwóch elementów.

Owieczka na wiosennej łące

Owieczki są jednym z najbardziej charakterystycznych symboli Wielkanocy. To urocze stworzenia, które kojarzą nam się z czystością, delikatnością i spokojem. Nic dziwnego, że stanowią one również popularny motyw plastyczny dla dzieci w czasie świąt. W tym tutorialu przedstawimy, jak stworzyć piękną i oryginalną pracę plastyczną z owieczką.

Uszy zajączka

W tym tutorialu przedstawimy jak stworzyć piękne i oryginalne uszy dla naszych małych królików, które będą wspaniałym wstępem do zabawy podczas wielkanocnego poszukiwania jajek.

Wielkanocne kurki

Kura jest jednym z najbardziej charakterystycznych symboli Wielkanocy. To urocze stworzenie, które kojarzy nam się z porankiem, jajkami i słońcem. Nic dziwnego, że stanowi również popularny motyw plastyczny dla dzieci w czasie świąt. Zobaczcie jak stworzyć piękną i oryginalną pracę plastyczną z kurą.


Wielkanocne króliki

Wielkanoc to święto, które kojarzy się z wiosną, odrodzeniem i radością. Króliki natomiast są jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli tej uroczystości. Dlatego właśnie, tworzenie pracy plastycznej z wielkanocnymi królikami to świetny pomysł na ozdobienie swojego domu lub podarowanie bliskiej osobie oryginalnego prezentu. Sprawdźcie jak przygotować proste króliki z talerzyka.

Wielkanocna pisanka

Jednym z ciekawszych sposobów na stworzenie pięknej i oryginalnej pracy, której tematem będzie pisanka jest wykorzystanie skorupek jajek dzięki czemu powstanie niebanalna praca z najbardziej wielkanocnym motywem jakim są pisanki.


Wielkanocne baranki

Baranek jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Wielkanocy, kojarzącym się z nowym początkiem i nadzieją. Dlatego właśnie, tworzenie pracy plastycznej z barankami wielkanocnymi to świetny pomysł na ozdobienie swojego domu lub podarowanie bliskiej osobie oryginalnego prezentu.


Króliczkowa kartka wielkanocna

Tworzenie prac plastycznych z króliczkową ramką to wspaniałe zajęcie dla dzieci i dorosłych, które lubią tworzyć oryginalne ozdoby. Króliczek jest jednym z najbardziej popularnych symboli wiosny i święta Wielkanocnego, co czyni go idealnym motywem do tworzenia ramek ozdobnych np. na zdjęcia a może ilustrację albo kartkę świąteczną.

Kartki wielkanocne z odcisków palców

Tworzenie kartek wielkanocnych z odcisków palców to ciekawa i prosta metoda na stworzenie oryginalnej dekoracji, która z pewnością ucieszy bliskich. Jest to idealne zajęcie dla dzieci i dorosłych, którzy lubią tworzyć coś własnoręcznie. Co więcej, takie kartki mogą być świetnym prezentem dla bliskich, ponieważ są wykonane z sercem i w pełni spersonalizowane.

Wielkanocne kurki

Istnieje wiele różnych technik i materiałów, które można wykorzystać do tworzenia prac plastycznych z kurkami wielkanocnymi. Kolejna propozycja, którą dla Was przygotowaliśmy jest banalnie prosta. Wystarczy do niej duży zapas papieru.


Wielkanocna zabawa manipulacyjna

Wielkanocna zabawa manipulacyjna z gumkami recepturkami to ciekawe zajęcie dla dzieci, które uwielbiają tworzyć i eksperymentować. Ta prosta i łatwa w wykonaniu zabawa rozwija zdolności manualne, koncentrację i koordynację ruchową. Jest to także świetna okazja do spędzenia czasu w rodzinie i nauczenia dzieci pozytywnych wartości związanych z tradycją Wielkanocy.


Wielkanocne zajączki diy

Tworzenie wielkanocnych zajączków z tektury to wspaniałe i proste zajęcie dla dzieci i dorosłych, które lubią tworzyć oryginalne ozdoby. Zajączek to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli święta Wielkanocnego, kojarzący się z nowym początkiem, odrodzeniem i nadzieją.

Wielkanocna zabawa w sortowanie kolorów

Wielkanocna zabawa w sortowanie kolorów to ciekawe i proste zajęcie, które rozwija zdolności poznawcze, koncentrację i koordynację ruchową u dzieci. Zabawa ta polega na sortowaniu kolorowych jajek i innych ozdób według ich koloru.

Wiosenny koszyczek na Wielkanoc

Tworzenie koszyczka wielkanocnego to klasyczna i piękna tradycja, która łączy całą rodzinę podczas przygotowań do świąt Wielkanocnych. Koszyczek jest ważnym elementem polskiej kultury i symbolizuje obfitość i radość z nadchodzącej wiosny. Zapraszam do zabawy podczas której pokażemy Wam krok po kroku w jaki sposób możecie stworzyć wielkanocny koszyczek.


Cekinowa pisanka

Cekinowa pisanka to wspaniały sposób na ozdobienie domu podczas świąt Wielkanocnych. Zrobienie takiej pisanki jest łatwe i przyjemne, a materiały których użyjecie nie muszą ograniczać się jedynie do cekinów.


Wieniec wielkanocny DIY

Święta Wielkanocne to czas, kiedy domy wypełniają się kolorowymi dekoracjami, które mają przypominać o radości, nadziei i wiosennym odradzaniu się przyrody. Istnieje wiele sposobów na stworzenie własnej, oryginalnej dekoracji na Wielkanoc, a poniżej przedstawiamy pomysł na nasz wieniec.

Wielkanocne witraże z farbami Amos Glass Deco
lub Wielkanocny świecznik DIY

Witraże to jedne z najpiękniejszych ozdób, które mogą udekorować nasz dom na święta Wielkanocne. Jeśli szukasz oryginalnych, ręcznie robionych ozdób, warto zastanowić się nad witrażami Frabami Glass Deco Amos, które możecie wykorzystać w poniższy sposób.

Kurczaki z balonów

Jednym z coraz bardziej popularnych sposobów na wzbogacenie dekoracji wielkanocnych są balony. Balony to uniwersalne dekoracje, które można wykorzystać w różny sposób, w tym także do tworzenia kolorowych, uroczych kurczaków. W tutorialu przedstawimy kilka prostych kroków, które pozwolą na stworzenie takiej dekoracji.

Zajączki i ich ogonki – zabawa edukacyjna

Święta Wielkanocne to doskonały czas na organizowanie różnych zabaw i gier dla dzieci. Jedną z ciekawszych propozycji jest zabawa edukacyjna, która pozwoli dzieciom na utrwalenie wiedzy na temat kolorów. Zresztą sami sprawdźcie.


Wielkanocne puzzle matematyczne

Święta Wielkanocne to czas, który często kojarzy się z zabawą, kolorowymi dekoracjami i jajkami. Wielkanocne puzzle matematyczne to doskonały sposób na połączenie zabawy i nauki, który pozwoli dzieciom na rozwijanie umiejętności matematycznych w ciekawy sposób. W tutorialu przedstawimy pomysł na stworzenie zabawy w wielkanocne puzzle matematyczne.


Pisanka – wielkanocna wyklejanka z bibuły i konfetti

Wielkanoc to czas radości, wiosennych kolorów i różnego rodzaju dekoracji. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów dekoracyjnych są pisanki, które często zdobią domy, szkoły i przedszkola. W kolejnej propozycji przedstawimy pomysł na stworzenie pisanki z wykorzystaniem bibuły i konfetti.

Wielkanocny kogut z recyklingu

Praca plastyczna z recyklingu to doskonały sposób na stworzenie oryginalnego i ekologicznego dzieła sztuki. Tym razem proponujemy stworzenie wspaniałego wielkanocnego koguta z materiałów pochodzących z recyklingu.

Wielkanocne kurki na pisanki diy

Ostatni pomysł to kurki dzięki którym będziecie mogli wyeksponować pięknie zdobione wielkanocne jajuszka na świątecznym stole. W tym tutorialu pokażemy krok po kroku, jak zrobić takie ozdoby, którymi zachwyci się każdy członek Waszej rodziny.

Kurczaki – wielkanocna dekoracja DIY

Zbliżające się Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym wiele osób chce udekorować swój dom. Jeśli również chcesz nadać swojemu wnętrzu świątecznego klimatu, warto sięgnąć po proste i oryginalne rozwiązania. Jednym z nich jest wykorzystanie żółtego drucika kreatywnego, który pozwala na stworzenie różnych ozdóbek.

Wielkanocne pisanki wykonane suchymi pastelami

Wielkanoc to wyjątkowy czas, który kojarzy się z wiosennymi kolorami, jajkami i królikami. To święto, które związane jest z wiarą i tradycją, ale także z przyjemnymi akcentami, takimi jak pyszne jedzenie, miłe spotkania z rodziną i przyjaciółmi oraz oczywiście, dekoracje. Jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych Wielkanocy są jajka, które stanowią nieodłączny element wielu zwyczajów i tradycji.

Wielkanocne jajka – dekoracja handmade

Wielkanoc to czas, który zawsze kojarzy się z rodziną, przyjaciółmi, pysznym jedzeniem i oczywiście pięknymi dekoracjami. Jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych Wielkanocy są jajka, które od wieków stanowią nieodłączny element wielu zwyczajów i tradycji.

Króliczki – wielkanocna wyklejanka

Nareszcie przyszła wiosna i zaczynamy odczuwać jej zbawienne działanie na naszą psychikę i ciało. Po długiej i mroźnej zimie, kiedy wszystko wydawało się szare i ponure, nadszedł czas, aby cieszyć się zieleńcem i kolorami, które pojawiają się wokół nas. Wiosna to czas na porządki, zarówno w naszym domu, jak i w naszej duszy. A co może pomóc w takiej wiosennej odnowie, jak nie prace plastyczne?

Pisanka wielkanocna z efektem 3D

Zbliża się Wielkanoc, jedno z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych świąt w roku. To czas radości, nadziei i odradzania się natury. Wielu z nas z przyjemnością ozdabia swoje mieszkania wiosennymi motywami i kolorami, aby uchwycić magię tej pięknej pory roku. Dzisiaj chcę zaproponować Wam bardzo prosty sposób na stworzenie wyjątkowej dekoracji świątecznej – pisanki z efektem 3D.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon